Časté otázky

Nejčastěji kladené otázky při prodeji bytu.

Jak zjistím kolik mám platit měsíční úhrady SVJ?
Všechny informace by vám měl poskytnout předcházející majitel bytu, pokud to není možné, obraťte se na našeho správce Bytasen (janeckova@bytasen.cz).

Jak je to s pozemkem pod domem? Dle katastru nemovitostí dům částečně stojí na pozemku podílově vlastněném majiteli bytů, ale zároveň i na několika městských pozemcích. Platí se za pozemek městu pravidelně nějaký nájem? Je v plánu odkup?  
Za pozemek nic neplatíme a odkoupení se řeší s městem.

Existuje a jak je vysoký úvěr?
V roce 2009 si SVJ vzalo úvěr ve výši 7,5mil. Kč. Splácíme měsíčně 52,5tis. Kč z fondu oprav. Z programu Panel pak od ČMZRB dostáváme dotaci ve výši 66tis. Kč, každých 6 měsíců. Úvěr bude splácen do roku 2026.

Kde je dům pojištěn?
Dům a jeho společné prostory jsou pojištěny u Allianz pojištovny. Každý si musí pojistit svou domácnost sám, a kdo tak neučiní, vystavuje se velkém riziku, že když někoho vytopí prasklou hadičkou za 10 Kč, tak bude hradit všechny škody sám.
Poznámka: Každý nováček ve finančním poradenství má utkvělou představu, že nám nabídne lepší pojištění, přitom o této problematice nic neví. Šetřte prosím svůj čas a hlavně čas členů výboru.

Je v domě přístupná nějaká společná kočárkárna/kolárna?
Ano, ale není označena z bezpečnostních důvodů.


Žádné komentáře: